Gmail’de Saklı 5 Özelliği Keşfederek Profesyonelleşin

Bugün e-posta kutunuza gelen ve giden ileti akışını daha iyi yönetmenize yardımcı olacak Gmail’de saklı 5 özelliği keşfediyoruz. Gmail’i her gün resmi işlerimizin yanı sıra bir siteye, oyuna kaydolmak ya da bazı haber iletilerine abone olmak gibi çeşitli şahsi amaçlar için kullanıyoruz. Peki, tüm bu yoğun e-posta iletilerinde boğulmamak için gelen kutunuzu en iyi şekilde yönetmek istemez misiniz? İşte, bu beş ipucu sizi Gmail profesyoneline dönüştürecek.

1- Gmail’de Saklı 5 Özelliğin İlk Adımı: Rahatsız Eden İleti Dizilerini Sessize Alın

Görüşme, arşivinize taşınacaktır. Daha sonra bakmak isterseniz Gmail’in arşivlenmiş iletilerinizi içeren Tüm Postalar görünümünde bulabilirsiniz. Konuşmayı açıp sayfanın üst kısmındaki “Yok Sayılanlar” etiketinin yanındaki çarpı işaretini tıklayarak konuşmanın sesini açabilirsiniz. Yok saymaktan vazgeçtiğinizde yeni bir yanıt alırsanız gelen kutunuzun en üstünde görünmeye devam edecektir.

2- Unutmamak İçin Erteleyin

3- Outlook Benzeri Bir Okuma Paneli

4- Sekmeleri Etkinleştirin

5- Otomatik İlerlemeyi Etkinleştirin

Açık bir mesajı sildikten sonra önceki veya sonraki mesaja geçmek için yine dişli simgesinden “Tüm ayarları görüntüleyin” seçeneğine tıklayın. Burada yukardan “Gelişmiş” yazısını seçin. En üstte “Otomatik ilerle” seçeneğini göreceksiniz. Sağda yer alan “Etkinleştir” yazısının yanındaki yuvarlağa tıklayın. Aşağı kaydırıp “Değişiklikleri Kaydet” dedikten sonra otomatik ilerleme modunu kullanabilirsiniz.

Originally published at https://www.teknotomy.com on February 3, 2021.

https://www.teknotomy.com/